خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئيس جمهور: وزارت‌های مربوطه به ده مشکل اساسی کوچی‌ها رسيدگى لازم نمايند

رئيس جمهور: وزارت‌های مربوطه به ده مشکل اساسی کوچی‌ها رسيدگى لازم نمايند

Mar 19, 2018 - 14:29

کابل (پژواک، ٢٨ حوت ٩٦): رئيس جمهور کشور ميگويد که شورای عالی کوچی‌ ايجاد گردد و وزارت‌های مربوطه به ده مشکل اساسی کوچی‌ها  رسيدگى لازم نمايند .

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور، شام دیروز با بزرگان و نمایندگان کوچی‌ها از ولایات مختلف کشور در قصر سلام‌خانه ارگ ریاست‌جمهوری دیدار کرد.

اشرف غنی به بزرگان کوچی‌ها که از ولایات مختلف کشور آمده‌بودند خوش‌آمدید گفت و از آنها تشکر کرد که همواره از برنامه‌های حکومت پشتیبانی نموده‌اند و در راستای دفاع از وطن نقش به سزا داشته‌اند.

موصوف به آنها اطمینان داد که به‌منظور حل ۱۰ مشکل اساسی کوچی‌ها به وزارت‌های مربوطه هدایات لازم خواهد داد.

وى افزود که به‌منظور حل مشکلات اساسی کوچی‌ها و تقویت هماهنگی میان وزارت‌های مربوطه، شورای عالی کوچی‌ها ایجاد خواهد شد که در هر ماه جهت بررسی همه‌جانبه مشکلات این قشر جلسه برگزار نماید.

در خبرنامه همچنان آمده است که در اين نشست مولوی تره‌خیل محمدی نماینده کوچی‌ها در ولسی جرگه و دلاور فیضان رئیس انسجام امور کوچی‌ها و نمایندگان زون‌ها و ولایات مختلف از برنامه‌های حکومت اعلام حمایت کردند و دستاوردهای رئیس‌جمهور کشور را در راستای انکشاف، اصلاحات، تطبیق پروژه‌های بزرگ و عرصه‌های گوناگون مورد ستایش قرار دادند.

سخنرانان، مشکلات کوچی‌های کشور را در بخش‌های معارف، مال‌داری، چراگا‌ه‌ها، سرپناه، چاه‌های عمیق، شهرک‌های کوچی‌ها و عرصه‌های مختلف با رئیس‌جمهور شریک ساختند. آنها تأکید کردند که زمین‌ها و چراگاهای غصب‌شده باید از نزد زورمندان پس گرفته و به کوچی‌ها برگردانده شود.

هم‌چنان آنها توزیع تذکره الکترونیک را مهم‌خوانده و نقش کوچی‌ها را در تأمین امنیت و صلح مهم دانستند و پیشنهاد نمودند که دراین زمینه از مشوره، تجارب و ظرفیت آنها کار گرفته‌شود.