خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دوملاى داعشى و٦فرد مسلح به اتهام ترويج آئين سلفيت درجوزجان لت وکوب شدند

دوملاى داعشى و٦فرد مسلح به اتهام ترويج آئين سلفيت درجوزجان لت وکوب شدند

Mar 19, 2018 - 15:52

شبرغان (پژواک، ٢٨حوت ٩٦): باشنده گان قریه چقمه چقور ولسوالی قوش تپه در یک اقدام بی پیشینه دو تن از ملا های داعشی را که با شش تن از افراد مسلح این گروه برای ترویج آیین سلفیت به این قریه آمده بودند، مورد ضرب و شتم قرار دادند .

مردی که خود را به اسم مستعار محمد یوسف و باشنده قریه چقمه چقور معرفی میکند به آژانس خبرى پژواک گفت : ((داعشیان با اعزام دو ملا و شش تن از افراد مسلح نزد مولوی تاج محمد یکتن از روحانیون این قریه آمده بودند تا براو فشار وارد کنند که برای ترویج آیین سلفی با آنها همکاری نماید .))

وی تصریح کرد که مولوی تاج محمد از این امر اباء میورزد طوریکه افراد گروه داعش اورا با سیلی میزنند .

به گفته این مرد، این اقدام داعشیان باعث آن میگردد که مولوی تاج محمد به همراهی باشنده گان این محل که بیشتر از هشتاد نفر بوده اند ، بالای افراد گروه داعش هجوم میآورند و آنها را خلع سلاح کرده مورد ضرب و شتم قرار میدهند.

وی افزود : ((مولوی تاج محمد که با این اقدام بی پیشینه جان اش را به خطرانداخته ناگزیر میشود به همراهی چند تن دیگراز باشنده گان قریه به طرف شهر شبرغان رو آورد ؛ زیرا افراد گروه داعش گفته اند که آنها را دستگیرو به قتل میرسانند.))

در این حال مل پاسوال فقیرمحمد " جوزجانی " قوماندان امنیه ولایت جوزجان به پژواک گفت : ((مردم و علمای دینی در مورد اقدامات گروه داعش برای ترویج آیین سلفی به ستوه آمده اند و آنها در هر محیط و منطقه در برابر اقدامات آنها واکنش نشان میدهند .))

وی افزود، این مسئله تنها به ولسوالی قوش تپه خلاصه نمیشود در تمام نقاط کشورمردم در برابر اقدامات گروه داعش واکنش نشان میدهند .

او گفت که مردم ساکن کشور طی ٣٩ سال گذشته از زمان آغاز اعلان جهاد در افغانستان همواره مخالف ترویج آیین سلفی بوده اند و در برابر آن عکس العمل نشان داده اند.

امین الله ولسوال قوش تپه با اظهارنگرانى گفت: (( داعشیان با اقدامات اخیر شان از اینکه اطفال زیر سن هژده سال را برای تبلیغات مسایل دینی با خود میبرند و آنها را برای مسایل جنگی آماده میسازند مردم را به ستوه آورده اند .))

وی علاوه کرد روی همین دلیل آنها در یک اقدام بی سابقه در مقابل افراد گروه داعش ایستاده شدند و آنها را مورد لت و کوب قرار دادند .

ولسوال قوش تپه ،اقدام مردم را در واکنش علیه افراد گروه داعش می ستاید و میگوید : ((این مساله میرساند که مردم دیگر در برابر اقدامات آنها تاب تحمل را از دست داده اند و در هیچ محفل و محضری از بروز عصیان در مقابل افراد مسلح این گروه دریغ نمیورزند.))

ولسوالی قوش تپه در ٩٢ کیلومتری غرب شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان موقعیت دارد که قسمت از مناطق آن زیر کنترول گروه داعش قرار دارد.