خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صحت عامه: از دادن شیرخشک و سریلاک "سلیا" به اطفال خود دارى شود

صحت عامه: از دادن شیرخشک و سریلاک "سلیا" به اطفال خود دارى شود

Mar 06, 2018 - 16:47

کابل (پژواک، ١٥حوت٩٦): وزارت صحت عامه، امروز بیش از ١٢هزار کارتن شیر خشک و سریلاک فرانسوی را که سبب اختلالات هضمی و اسهالات در نزد نوزادان و کودکان می شد، از بازارهای شهر کابل جمع آوری کرد.

بر پایه معلومات مسوولان وزارت صحت عامه، شیر خشک و سریلاک «سلیا» که از محصولات یکی از شرکت های فرانسوی می باشد، دارای یک نوع میکروب به نام سلمیل اگوا Sellmeall Agoua)) مى باشد، که باعث بیماری اسهالات در نزد اطفال می گردد.

فدا محمد پیکان معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز هنگام جمع آوری مواد یادشده در شهر کابل، به آژانس خبری پژواک گفت که حدود سه ماه قبل، شرکت فرانسوی (لکتالیز- گروپ) از تمامی کشورها خواست که این محصولات را به دلیل داشتن عوارض جانبی، به نوزادان و کودکان جمع آوری کنند.

موصوف افزود که وزارت صحت عامۀ افغانستان، امروز توانست از جمع ١٢٩٧٨ کارتن شیر خشک و سریلاک وارد شده به کشور، ١٢١٥٠ کارتن آن را جمع آوری کند و قرار است فردا این محصولات حریق شود.

بربنياد معلومات منبع، هر کارتن شير خشک و سريلاک داراى ٢٤ قطى ٤٠٠گرامه مى باشد.

وی از مردم خواست تا از این شیر استفاده نکنند و در صورت مشاهدۀ شیر خشک و سریلاک «سلیا» وزارت صحت عامه را در جریان بگذارند.​