خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در پکتيکا ٢٤ زن از بخش نرسينگ فارغ شدند

در پکتيکا ٢٤ زن از بخش نرسينگ فارغ شدند

Feb 22, 2018 - 16:15

شرنه (پژواک، ٣ حوت ٩٦): رييس صحت عامۀ پکتيکا، داکتران و ساير کارمندان صحى اين ولايت را متهم کرد که از مردم به شکل غيرقانونى پول مى گيرند.

داکتر ولى گل خروتى رييس صحت عامۀ پکتيکا، اين اظهارات را امروز(٣حوت) در محفل فراغت ٣٤ نرس زن ابراز داشت.

او گفت که هنوزهم در بعضى شفاخانه هاى دولتى، از مريضان به نام شيرينى پول گرفته ميشود که فارغين جديد، بايد از آن جلوگيرى کنند.

خروتى، از نرس هاى تازه فارغ شده خواست که از مردم بايد به شکل غیر قانونى پول نگيرند.

خروتى افزود: "مردم ما در فقر زندگى مى کنند، نبايد به هيچ نام از آنها پول گرفته شود؛ اکنون که شما فارغ شديد، شما بايد تعهد نماييد که از کسى پول نمى گيريد."

نرس هاى تازه فارغ شده مى گويند که براى انجام دادن و ظيفه در تمامى مناطق دوردست و ولسوالى هاى پکتيکا آمادگى دارند و تعهد مى کنند که از کسى پول غير قانونى نمى گيرند.

يک از نرس ها که نخواست از وى نام گرفته شود، به پژواک گفت: "تعهد مى کنم که تا لحظات اخير زندگى خود، هيچ اقدام غير قانونى انجام نمى دهم، ما به محلاتى مى رويم که در آنجا هيچ کس به خدمت حاضر نميشوند؛ اگر در هر منطقۀ افغانستان باشد."

محمد الیاس وحدت والى پکتيکا، در پايان محفل گفت که نرس ها بدون کدام تاخير در وظايف توظيف خواهند شد.

قابل ذکر است که ولايت پکتيکا علاوه بر مشکلات ديگر، با کمبود کارمندان زن نيز مواجه است و با گماشتن اين ٢٤ تن، مشکلات بخش صحى تا يک اندازه کاهش خواهد يافت.