خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پاکستان: امريکا کشتن ملافضل الله را تعهد نموده است

پاکستان: امريکا کشتن ملافضل الله را تعهد نموده است

Jan 27, 2015 - 14:24

کابل (پژواک، ٧ دلو ٩٣): پاکستان مى گويد که امريکا در مورد کشتن و يا دستگيرى ملا فضل الله و  سپردن او به پاکستان، تعهد کرده است.

اين اظهارات را تورنجرال عالم ختک معين وزارت دفاع پاکستان، ديروز در ملاقات ويژه با اعضاى کميسيون دفاعى مشرانوجرگۀ پاکستان، ابراز داشته است.

رسانه هاى پاکستانى خبرداده اند که موصوف، همچنان در مورد دستاوردهاى سفر جنرال راحيل شريف لوى درستيز قواى مسلح به امريکا معلومات داد.

منبع افزوده است که در اين نشست، همچنان در مورد وضعيت اخير امنيتى افغانستان و پاکستان، بحث صورت گرفته است.

جنرال عالم ختک گفته است که راحيل شريف، اسناد دقيق در مورد مداخلات هندوستان در نا امنى هاى پاکستان به مقامات امريکايى ارايه کرده است.

وى افزوده است که مقامات امريکايى، با جنرال راحيل شريف تعهد کرده اند که ملافضل الله رهبر طالبان پاکستانى را خواهند کشت و اما اگر زنده بازداشت شد، اورا به پاکستان تسليم خواهند کرد.

 ملا فضل الله بعد از کشته شدن حکيم الله مسعود، به حيث رهبر طالبان پاکستانى تعيين شده و ادعا ميشود که در مناطق همسرحد با افغانستان پنهان است.

موصوف متهم است که علاوه بر حملات بالاى اردوى پاکستان و شمارى از مقامات ملکى، در حمله بر ملالى يوسفزى و مکتب پشاور، دست دارد.

 بعد از حمله بر مکتب پشاور که در نتيجۀ آن ١٤٢ شاگرد کشته شد، لوى درستيز قواى مسلح پاکستان وارد  کابل شد و از حکومت افغانستان خواست که ملافضل الله را به پاکستان بسپارد.

 اما حکومت افغانستان، تا کنون به شکل رسمى قبول نکرده که ملا فضل الله در خاک افغانستان حضور دارد.

Tags: