خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

خدمات خبررسانی از طریق پیام

هدف از ارائه خدمات، این است که از طریق تیليفون های همراه(مبایل)، به شکل دوامدار مردم به اخبار دسترسی داشته باشند و آرزوهای شان برآورده شود. پژواک می خواهد با نشر اخبار، مهارت های مسلکی و تجارب خود را از طریق شبکه های تیليفون شریک سازد و از این راهکار، بتواند برای اشتراک کنندگان، خدمات ارائه کند.

جهت اشتراک
اشتراک در اخبار انگليسى: Send 83 to 824
اشتراک در اخبار درى: Send 84 to 824
اشتراک در اخبار پشتو: Send 85 to 824

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

خدمات اعلامیه های مطبوعاتی

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

اپليکيشن تيليفون همراه

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امنیت ملی: رئیس خدایداد به اعدام محکوم شد

امنیت ملی: رئیس خدایداد به اعدام محکوم شد

Jan 19, 2015 - 17:29

کابل (پژواک، ٢٩جدى٩٣): ریاست عمومی امنیت ملی می گوید که رئیس خدایداد، فردی که  به جرایم سنگین متهم می باشد، به اعدام محکوم شده است.

یاست عمومی امنیت ملی، در خبرنامه ای که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این حکم، امروز از سوی محکمه ابتدایی کابل صادر شده است.

گفته شده است که مطابق با فیصله محکمه، سید الله مشهور به رییس خدایداد، به اتهام ارتکاب جرایم مختلف به اعدام، یک تن از همراهانش به ٢٠سال زندان، و سه تن دیگر از همدستانش، هر کدام به هفت سال زندان محکوم شدند.

این اداره، جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده است.

١٠ روز قبل شایعه فرار این فرد از زندان امنیت ملی نشر شد؛ اما این اداره آن را تکذیب نمود و اعلام کرد که نامبرده به بهای هنگفت و متقبل شدن دشواری های فراوان، بازداشت شده است و دریک محل مصوون نگهداری می شود و به زودی محاکمه خواهد شد.

رییس خدایداد که از او به عنوان سردسته چندین گروه آدم ربا نام برده می شود، از سوی کارمندان این اداره در اواخر ماه سنبله سال جاری در کابل بازداشت شد.

این اداره گفته بود که خدایداد، در ولایات  مختلف کشور با هویت‌های مختلف رفت و آمد می‌کرد و با پاسپورت‌های جعلی در تاجکستان، پاکستان و امارات متحده عربی در رفت و آمد بوده و در فهرست سیاه تاجکستان و "مجرمان بزرگ تحت پیگرد" پولیس بین‌المللی قرار دارد.

گفتنى است که در ماه ميزان امسال "حبيب استالف" يکتن از سردسته هاى مجرمين در زندان پلچرخى به دار زده شد.

وى که در ماه ميزان سال گذشته، بعد از برخورد مسلحانه  در کابل  دستگير شد، از سوى لوى څارنوالى، به جرايم مختلف سازمان يافته متهم و در داخل و خارج کشور، با گروه هاى مافيايى ارتباط داشت؛  استالف از افراد برجستۀ مافیا در کشور خوانده شده، يک دهه قبل، از زندان پلچرخی  فرار کرده و تحت پيگرد نيروهاى امنيتى بود.

در سیزده سال حاکمیت حامد کرزی حکم اعدام علیه دست‌کم ۵۱ نفر تطبیق شده و ۲۷۰ نفر دیگر هم محکوم به اعدام شده اند که این حکم بر آنها اجرا نشده است.

 

Tags: